Звіт мера як привід Атрошенку попрацювати над "помилками" в 2017-му
17 січня

Звіт мера як привід Атрошенку попрацювати над "помилками" в 2017-му

Владислав Атрошенко оприлюднив звіт за рік своєї роботи на посадіміського голови Чернігова. Проте, є ряд речей про які Атрошенко у ньому не сказав. Цей матеріал про «деталі» річного звіту того, хто йшов повертати Чернігову амбіції. 

Про відкриту прозорість

Міський голова наголошує на відкритості міської ради і вказує це як один з його успіхів. Сподіваємось, що дана тенденція відкритості ради буде продовжена і мер не повертатиметься до своїх ідей щодо запровадження пропускного режиму в сесійний зал, про які він періодично попереджує.

За успіх влади ставляться відкриті та конкурентні процедури закупівель. Складно оцінити відношення мера до поняття «прозорість», але за загалом структурними підрозділами Чернігівської міської ради з 01.01.2016 року по 29.06.2016 року були здійснені закупівлі, які  проведені поза процедурою системи публічних закупівель «ProZorro» на загальну суму 14 647 953,01 грн.Цізакупівліздійснили 24 замовникиміської ради через 773 договори з постачальниками. А сам Владислав Атрошенко систематично продовжує називати систему «Прозоро» інструментом зловживання. Замість того, щоб використовувати дану систему за призначенням. Як інструмент економії і прозорості.

Земля - найбільше багатство?

Своїм досягненням міський голова називає запровадження земельних аукціонів з продажу земельних ділянок або ж прав оренди на них. Перший, за весь 2016 рік, аукціон на дві ділянки відбувся аж 16 грудня цього року. Таке запровадження конкурсного підходу можна більше назвати «імітацією» аукціонів. З причини того, що паралельно з розмовами про аукціон на сесії виносять і голосують десятки ділянок для КП «Чернігівбудінвест» під чергову АЗС, то для КП «Паркування та ринок» для торгово-зупинкового комплексу. Саме ці ділянки могли б стати об’єктом конкурсу та бути продані максимально вигідно для міського бюджету.

Тішить перспектива інвентаризаціїміськоїземлі та визначеннязелених зон із забороною там будівництва. Головне для мера не забути про вказаний пріоритет при черговому скандальному рішенні виділення землі в районі РПЛ Ялівщина чи Кордівки. Оскільки останнього разу міський голова разом з власною фракцією Солідарностівіддали забудовникуТОВ «Житлобудсервіс» 3,6 га землі,не чекаючи визначення чітких меж рекреаційної зони РЛП Ялівщини.

Містом керуємо – себе не забуваємо

Прекрасне начинання щодо встановлення 14 дитячих та 13 спортивнихмайданчиків в 2016 році. Але і тут поза «Прозоро» понад два мільйони з міського бюджету освоює член команди Атрошенка Сергій Маслєнніков. 

Програма «Безпечне місто» з встановленням камер відеоспостереження є гарною і актуальною ініціативою для Чернігова, та обслуговуватиме програму ТОВ «Основа - ТВ»,яка так само входить до сферивпливуЧернігівськогоміськогоголови Владислава Атрошенка. 

Загалом даний звіт про «освоєння» 300 млнгрн на газонах, фонтанах, «Золотому березі», дорогах та інше. А дороги у міського голови, очевидно, у особливому пріоритеті, бо напряму впливають на прибутки наближених до Атрошенка підприємств -  асфальтного заводуТОВ «Агротрас-Північ» і шляхо-будівельного управління (ТОВ ШБУ-14).

Потребує уваги розвиток інвестиційної привабливості

Не дуже зрозумілі конкретні результати ряду міжнародних візитів (в Німеччину, Польщу, Великобританію, Білорусь та ін )  мера і членів виконкому з точки зору майбутніх інвестицій в Чернігів.

Загалом на 80% даний звіт стосується статей видатків, тобто витрачання коштів. Але не проглядаються кроки по створенню умов для збільшення надходжень в бюджет, зокрема для внутрішнього або й зовнішнього інвестора. Це могла б бути карта інвестиційних об’єктів Чернігова, конкурентні умови на оренду чи викуп землі, кроки по зменшенню пайового внеску для нових об’єктів нежитлового призначення  і т.д.  

Так, до прикладу,Стратегіярозвиткуміста на період до 2020 року має наповнитись життям через конкретні заходи, що фінансуватимуться вже бюджеті 2017 року. Моя особиста дискусія з мером в листопаді дала розуміння, що Стратегія для нього річ більш декларативна аніж практична. Є сподівання, що подібне ставлення буде переглянуте.

 

Фокус на антикорупційніпотуги

Так за рік команда мера поки не спромоглась запустити роботу сектору аудиту та запобіганнякорупції в структурі міської ради.

Не зрозумілі і наслідки  кримінальних проваджень по «чорнійбугалтерії» КП «Паркування та ринок». Адже для перевірки цього, за словами Атрошенка "організованогозлочинногоугрупування", на початку року працювала ціла робоча група. Відстуні наслідки для учасників корупційних махінацій, про які говорив міський голова під час гучної відставки  колишнього керівника КП «Чернігівводоканал» Олександра Шкіня. 

Працюємо над культурою поведінки

Інколи залишає бажати кращого і лексикон Владислава Атрошенка, який він дозволяє собі публічно. Йдеться про  «бесстыжую морду» на адресуОлександарШкіня. Прояв культури і поваги по відношенню до підлеглих при згадці «заднегоместа» у відповідь на звіт голови Фонду коммайнаЄпініна. 

Як висновок

У резюме до звіту Владислава Атрошенка за 2016 рік сказано, що «не помиляється той, хтонічого не робить».  Від себе продовжу думку, що зростає над собою той хто визнає свої помилки і працює над ними. А що як не власна критична оцінка сприяє цьому росту над собою політиків, державних діячів та зрештою будь-якої людини. 

Андрійченко Ігор

Голова фракції Демальянсу

в Чернігівській міській раді


Останнє редагування Вівторок, 17 січня 2017 08:26

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
правила та умови.