Однією рукою даючи, іншою мер заробляє
08 грудня

Однією рукою даючи, іншою мер заробляє

              За останній рік чернігівці помітили явні зміни в місті: прекрасний парк, видозмінений «Золотий берег», гарні фонтани в центрі та інші не такі помітні, але наявні зрушення. Але поруч із цими явними покращеннями є ряд скептичних зауважень щодо вартості фонтанів, строку життя новопокладеної плитки та дороги, дороги, дороги… Можна констатувати, що ремонти доріг в Чернігові є особистим інтересом для міського голови Атрошенка.

              Крок перший: закупівля асфальту

              За інформацією управління ЖКГ, лише за 11 місяців цього року комунальне шляхо-будівельне підприємство здійснило закупівлю 2417 тонн асфальтобетонної суміші у ТОВ «Агрошляхбуд» на суму 2,58 млн грн і 5545 тонн асфальту – у ТОВ «Агротранс–Північ» на суму 5,58 млн грн.

Щодо ТОВ «АГРОТРАНС–ПІВНІЧ», то засновником і кінцевим бенефеціаром цього підприємства є Шахрайчук Сергій Георгійович. Сам Сергій Георгійович восени 2015 року йшов у міську раду разом із Владиславом Атрошенком. Наразі Сергій Шахрайчук є керівником ТОВ «ДЕСНА» –ФК», одним із засновників якого є тесть Атрошенка – Тимофій Бичков. Також Сергій Шахрайчук є одним із засновників ТзОВ «Основ–-ТВ», бренд якого також пов’язують із Владиславом Атрошенком. Таким чином, згаданий асфальтний завод «АГРОТРАНС–ПІВНІЧ» можна віднести до прямої сфери впливу міського голови Атрошенка.

                 Крок другий: укладання асфальту

                 Замовником закупівель – управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради протягом вересня–жовтня 2016 року було оголошено три тендери на капітальний ремонт доріг, в них прийняли участь два одні й ті ж учасники. В кожному тендері ПрАТ «Шляхове ремонтно-будівельне управління №82» з Мени ставило дещо вищу ціну, ніж ТОВ «ШБУ–14» і програвало тендер, навіть не намагаючись торгуватись.

Щодо власників ТОВ «ШБУ–14», то засновником його є бізнес-партнер Владислава Атрошенка Костянтин Будьонний, який також є засновником ТОВ «КАБЕЛЬНИЙ ТЕЛЕВІЗІЙНИЙ ЦЕНТР М. ЧЕРНІГОВА», що є фактичною власністю Атрошенка. Також Костянтин Будьонний разом із тестем Атрошенка Тимофієм Бичковим є співзасновниками ТОВ «ДЕСНА»–ФК». Окрім цього підприємства, ще є ТОВ «ДЕСНА»–ФК–2», заснував яке безпосередньо сам міський голова Чернігова Владислав Атрошенко разом зі своїм тестем.

Можна констатувати, що менське ПрАТ «Шляхове ремонтно-будівельне управління №82» у згаданих тендерах по суті відіграє роль технічного конкурента, допомагаючи ШБУ–14 вигравати тендери. Як результат, шляхобудівне підприємство, яке знаходиться у сфері впливу міського голови Чернігова Владислава Атрошенка, протягом одного місяця виграло тендерів на ремонти доріг в Чернігові на загальну суму 13 млн. грн.

                Що далі?

                В бюджеті на 2017 рік лише на капітальні ремонти доріг і дворових проїздів Чернігова заплановано витратити близько 50 млн грн. Отже чернігівці мають шанс отримати гарні дороги на значну суму, а власники асфальтних заводів та підрядних організацій мають шанс гарно заробити. Якщо ж продає асфальт і укладає його одна й та ж особа, то заробить вона вдвічі більше. Складно сказати, що робиться в голові мера Атрошенка, але навіть якщо його фірми і заробляють на міських тендерах, то мало би бути зафіксовано дві речі: а) вони змагаються на рівних умовах з усіма бажаючими без жодних пільгових умов; б) основний фокус уваги міського голови Атрошенка мав би бути не на доходах його фірм, а на

максимальній ефективності використання наявних бюджетних коштів на користь якісних доріг Чернігова.

                 Замість висновку

В наявних реаліях поки складно відділити бізнес від української політики. Бо потрапивши навіть у місцеву політику, бізнес в той чи інший спосіб просуває свій інтерес. В ідеалі бізнес має працювати в здорових умовах, які створили політики. Створюючи робочі місця і сплачуючи податки. Тоді кожен займатиметься своєю справою.

Ігор АНДРІЙЧЕНКО,

для «Ні – корупції!»

Останнє редагування Четвер, 08 грудня 2016 18:47

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
правила та умови.
  • Гість - Evan

    Speaking of Replica Handbags, these ombre boner on sandals are just great. The ombre accoutrement looks actually fresh, and the acerbic orange adjustment is insane. I'm admiring the boner of elastic. These beg to be featured on some backstage bead on the Sartorialist.The footless knee socks were dejected too.Don't discount to abrade your belted flea exchange for abounding lucite finds! As this louis vuitton replica handbags trend comes about every few decades, it's annual it to invest, and don't discount to affluence it! I'm consistently reminding mom to affluence ceremony and every actualization trend, it will consistently re-emerge and can be anesthetized on to abutting ancestors of fashionistas.

    Подобається 0 Короткий URL: