Однією рукою даючи, іншою мер заробляє
08 грудня

Однією рукою даючи, іншою мер заробляє

              За останній рік чернігівці помітили явні зміни в місті: прекрасний парк, видозмінений «Золотий берег», гарні фонтани в центрі та інші не такі помітні, але наявні зрушення. Але поруч із цими явними покращеннями є ряд скептичних зауважень щодо вартості фонтанів, строку життя новопокладеної плитки та дороги, дороги, дороги… Можна констатувати, що ремонти доріг в Чернігові є особистим інтересом для міського голови Атрошенка.

              Крок перший: закупівля асфальту

              За інформацією управління ЖКГ, лише за 11 місяців цього року комунальне шляхо-будівельне підприємство здійснило закупівлю 2417 тонн асфальтобетонної суміші у ТОВ «Агрошляхбуд» на суму 2,58 млн грн і 5545 тонн асфальту – у ТОВ «Агротранс–Північ» на суму 5,58 млн грн.

Щодо ТОВ «АГРОТРАНС–ПІВНІЧ», то засновником і кінцевим бенефеціаром цього підприємства є Шахрайчук Сергій Георгійович. Сам Сергій Георгійович восени 2015 року йшов у міську раду разом із Владиславом Атрошенком. Наразі Сергій Шахрайчук є керівником ТОВ «ДЕСНА» –ФК», одним із засновників якого є тесть Атрошенка – Тимофій Бичков. Також Сергій Шахрайчук є одним із засновників ТзОВ «Основ–-ТВ», бренд якого також пов’язують із Владиславом Атрошенком. Таким чином, згаданий асфальтний завод «АГРОТРАНС–ПІВНІЧ» можна віднести до прямої сфери впливу міського голови Атрошенка.

                 Крок другий: укладання асфальту

                 Замовником закупівель – управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради протягом вересня–жовтня 2016 року було оголошено три тендери на капітальний ремонт доріг, в них прийняли участь два одні й ті ж учасники. В кожному тендері ПрАТ «Шляхове ремонтно-будівельне управління №82» з Мени ставило дещо вищу ціну, ніж ТОВ «ШБУ–14» і програвало тендер, навіть не намагаючись торгуватись.

Щодо власників ТОВ «ШБУ–14», то засновником його є бізнес-партнер Владислава Атрошенка Костянтин Будьонний, який також є засновником ТОВ «КАБЕЛЬНИЙ ТЕЛЕВІЗІЙНИЙ ЦЕНТР М. ЧЕРНІГОВА», що є фактичною власністю Атрошенка. Також Костянтин Будьонний разом із тестем Атрошенка Тимофієм Бичковим є співзасновниками ТОВ «ДЕСНА»–ФК». Окрім цього підприємства, ще є ТОВ «ДЕСНА»–ФК–2», заснував яке безпосередньо сам міський голова Чернігова Владислав Атрошенко разом зі своїм тестем.

Можна констатувати, що менське ПрАТ «Шляхове ремонтно-будівельне управління №82» у згаданих тендерах по суті відіграє роль технічного конкурента, допомагаючи ШБУ–14 вигравати тендери. Як результат, шляхобудівне підприємство, яке знаходиться у сфері впливу міського голови Чернігова Владислава Атрошенка, протягом одного місяця виграло тендерів на ремонти доріг в Чернігові на загальну суму 13 млн. грн.

                Що далі?

                В бюджеті на 2017 рік лише на капітальні ремонти доріг і дворових проїздів Чернігова заплановано витратити близько 50 млн грн. Отже чернігівці мають шанс отримати гарні дороги на значну суму, а власники асфальтних заводів та підрядних організацій мають шанс гарно заробити. Якщо ж продає асфальт і укладає його одна й та ж особа, то заробить вона вдвічі більше. Складно сказати, що робиться в голові мера Атрошенка, але навіть якщо його фірми і заробляють на міських тендерах, то мало би бути зафіксовано дві речі: а) вони змагаються на рівних умовах з усіма бажаючими без жодних пільгових умов; б) основний фокус уваги міського голови Атрошенка мав би бути не на доходах його фірм, а на

максимальній ефективності використання наявних бюджетних коштів на користь якісних доріг Чернігова.

                 Замість висновку

В наявних реаліях поки складно відділити бізнес від української політики. Бо потрапивши навіть у місцеву політику, бізнес в той чи інший спосіб просуває свій інтерес. В ідеалі бізнес має працювати в здорових умовах, які створили політики. Створюючи робочі місця і сплачуючи податки. Тоді кожен займатиметься своєю справою.

Ігор АНДРІЙЧЕНКО,

для «Ні – корупції!»

Останнє редагування Четвер, 08 грудня 2016 18:47

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
правила та умови.