Позиція  Демальянсу в питаннях дев’ятої сесії Чернігівської міської ради фото з сайту http://pik.cn.ua/
01 липня

Позиція Демальянсу в питаннях дев’ятої сесії Чернігівської міської ради

Кредити, знесення будівель, фонтани, центральний ринок, мафи, декомунізація та інше

На початку пленарного засідання підтримали звернення до Прем’єр-міністра України та Голови НКРЄ-КП щодо необхідності врахування реального рівня життя населення при підвищенні тарифів на газ та комунальні послуги. В форматі подання цього звернення присутні нотки популізму, оскільки воно не надасть необхідного результату - підвищення рівня і стандартів життя. Має зникнути вплив великого капіталу на всі без виключення парламентські партії  - тоді і в Кабміні будуть прийматись інші рішення.

Також підтримали спільне звернення до Міністра внутрішніх справ та Генпрокурора щодо недопущення фактів підкупу виборців на 206 окрузі. Підкупом займається не один лише очільник Укрбуду, тож варто звертати увагу на всі подібні випадки.

Підтримали участь Чернігівської міськради в Програмі розвитку муніципальної інфраструктури України. Суть питання в отриманні кредиту в 5,8 млн. євро під 2,3% на 22 роки. Ці кошти плануються бути використані на термомодернізацію 73 бюджетних закладах міста. Управління економіки дає інформацію, що дані заходи зменшать видатки на енергозабезпечення цих закладів на 13 млн.грн в рік. При прогнозованій до 25 млн.грн платі по кредиту в рік. При цьому будуть утеплені всі школи і садочки міста Чернігова.

Затвердили можливість ГО «Ресурс» орендувати комунальне приміщення на пільгових умовах. Світлана Ющенко  з її колегами багато роблять, як для психологічної реабілітації АТОшників та своїми силами відновлюють приміщення.

На підставі рішення суду четвертої інстанції скасували лютневе рішення про взяття на баланс Залізничної лікарні. Наскільки мені стала зрозуміла ситуація, то лікарня об’єктивно вже давно не надає послуг, але місто готове взяти на себе зобов’язання по працевлаштуванню персоналу. Знаю, що людей вже влаштовують, але складно це робити одночасно із скороченням ліжок.

Ми голосували проти знесення розграбованого  комплексу  швидкої допомоги по вул. Любецька, 26.  Дивно просто забути про кримінальне провадження та безвідповідальність за вчинені місту збитки. Наша пропозиція була продати цей об’єкт, бажано на аукціоні. Тільке це має відбутись після врахування всіх помилок і недопущення подібної безхазяйності на інших  комунальних об’єктах.

 

При обговоренні змін до бюджету виникло ряд гострих питань.

Перше: питання ремонту фонтанів покрито якоюсь таємницею. Чітка і зрозуміла вимога депутатів щодо спільного формування майбутнього зовнішнього вигляду  фонтанів та парку міським головою почута не була. Абсолютна безглузда ідея Атрошенка встановити фонтан на переході з Центрального ринку, де люди півдня просто ходять з сумками. Який тут може бути відпочинок біля фонтану? Але міському голові дуже хочеться бачити саме фонтан з вікон свого фітнес-клубу.

Друге:  була вимога щодо забезпечення кондиціонерами в першу чергу підрозділів, а не кабінет міського голови, як було задумано.

Третє: для недопущення зловживань в закупівлях бюджетна комісія надала запит про надання звіту щодо ефективності застосування системи ПРОЗОРРО за останні півроку. Подібні факти виникають зокрема в закупівлях управлінь освіти та ЖКГ.

При обговоренні положення щодо проведення конкурсу на визначення управляючої кампанії ми виступили за максимально конкурентні умови на ринку ЖКГ міста. Зокрема, між чотирма наявними міськими ЖЕКами. Начальник управління підтвердив, що саме так і буде відбуватися.

 

Земельні питання

Відмовили п’ятьом особам в наданні ділянок на вулиці Танкістів, які мають стати власністю сімей загиблих учасників АТО.

За нашою пропозицією строк оренди ділянок ТОВ «Чернігівський колос» продовжили не на 5 років, а на 1 рік. Це зроблено з метою виведення з тіні всіх працівників ринку та відповідно тих прихованих  фінансових потоків, що існують там. Тобто управління економіки має тепер підстави до діалогу з власниками ринку. І такий діалог варто вести зі всіма ринками міста до приведення їх в чітко зрозумілу форму роботи. Наприклад, муніципальний ринок з посередником у вигляді КП чи приватної структури.

Голосували проти МАФа додатково встановленого біля третьої міської поліклініки. Наразі кіоск трішки зменшили, але по суті узаконили кіоски скандального Артема Стаха. Місто мало б нарешті ухвалити концепцію малих архітектурних форм та можливо знести одну таку форму, щоб рухатись в бік магазинів, а не МАФів.

Зняли питання по ділянці для «наливайки» по Стрілецькій, 1 на яку  скаржаться мешканці.

Знято питання по ділянці по просп. Миру, 194 для АТБ з метою приведення їх роботи у відповідність до законодавства щодо продажу алкоголю після 22ї години. Таким чином міськрада стимулює власників до діалогу.

Відмовлено Чернігівбудінвесту в отриманні ділянки по Єлицькій, 7а. Ділянки в Чернігові стародавньому мають бути частиною концепції зовнішнього вигляду міста, узгодженої з громадою. А не вихвачуватись ділянками в історичній частині міста.

Додатково на сесії підняли питання дотримання Закону про декомунізацію в частині демонтажу стел на Болдиній горі. Оскільки там був певний конфлікт з місцевими жителями, то запланована зустріч профільного заступника з патріотичними організаціями міста.

Ключовою задачею політика вважаю ухвалення рішень та створення умов для життєдіяльності громади на основі своїх життєвих поглядів та цінностей. Так, Демальянс крок за кроком впливає на місцеву політику Чернігова, представляючи інтереси своїх виборців. 

Ігор АНДРІЙЧЕНКО,
депутат Чернігівської міської ради
від ДемАльянсу

Останнє редагування П'ятниця, 01 липня 2016 15:18

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
правила та умови.