Сергій Лещенко у Чернігові про національну ситуацію в країні
04 грудня

Сергій Лещенко у Чернігові про національну ситуацію в країні

1 грудня до Чернігова завітав Народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Сергій Лещенко. Під час візиту він дав прес-конференцію для місцевих журналістів та провів зустрічі з представниками місцевого бізнесу та мешканцями міста. Сергій Лещенко розповів про політичну ситуацію, ефективність діяльності антикорупційних органів та результати судової реформи. А представники Чернігівської міської організації партії Демальянс Віктор Тарасов та Тетяна Романова озвучили позицію щодо актуальних питань місцевого рівня та озвучили бачення депутатської фракції Демальянс в Чернігівській міській раді.

DSC 0676

Про національну політику

Зокрема, на думку Сергія Лещенка, в Києві нині триває процес наступу на антикорупційні органи, зокрема на НАБУ.

«Сьогодні я в Чернігові, тому хочу почути, чим живе місто, чи є у вас проблеми, які я, як депутат, можу допомогти вирішити" – з такими словами розпочав зустріч народний депутат.

Що стосується національного рівня, то зараз в Києві йде серйозний процес наступу на антикорупційні органи. На думку Сергія Лещенка, це є дуже небезпечно, адже ми можемо втратити ті незначні але все-таки завоювання, які були досягнуті протягом перших років після зміни влади. Цей орган показав можливо не те, щоб велику ефективність, але абсолютно нові практики та стандарти – займатись розслідуванням корупції людей, які зараз є при владі.

І погодьтесь, що не було в нас ніколи таких випадків, щоб чинного керівника фіскальної служби, чинних депутатів притягали до відповідальності. Щоб відбувались розслідування нинішніх корупціонерів. Звичайно, це дуже дратує нині правлячу верхівку.  І її мета – до початку активної фази виборчої кампанії, яка почнеться вже з березня наступного року, повністю взяти НАБУ під контроль. Або змінити керівника або дискредитувати їх, або зробити все можливе, щоб вони не були проблемою під час наступного виборчого процесу.

20171201 190909 LLS

Другий процес, що відбувається у столиці – дискредитація всіх альтернативних, опозиційних, проєвропейських сил. Це робиться для того, щоб вони не були тим самим непотрібним для влади конкурентом та опонентом на найближчих виборчих кампаніях (президентських або парламентських).

Третій процес – консолідація всіх силових структур під Президентом. І, на жаль, Державне бюро розслідувань, на які було багато сподівань, вже стало заручником Банкової.

Четвертий процес – інформаційна блокада, яка все більше набуває рис такої консолідації. Дуже помітно, що центральні канали діють дуже синхронно і в них відсутнє критичне мислення щодо найвищого керівництва держави.

20171201 141252 LLS

 

Окрім цього, народний депутат ще раз наголосив на вимогах політичної реформи.

Ми повинні разом говорити політичну реформу, яка включає чотири вимоги:

-        зняття депутатської недоторканості;

-        скасування мажоритарки як способу скуповування голосів;

-        створення антикорупційного суду;

-  запровадження реального механізму імпічменту президента.

       «Ми можемо змінити політику, можемо змінити стандарти життя громадян, але нам потрібні союзники. Без тиску суспільства неможлива буде досягнути прогресу", - підсумував член Політради ДемАльянсу Сергій Лещенко.

Про місцеву політику

Дуже детально  і принципово про місцеву ситуацію в Чернігові зазначив депутат Чернігівської міської ради від «Демальянсу» Віктор ТАРАСОВ:

«З одного боку на містах ми бачимо впровадження процесів децентралізації. І це одна з небагатьох реформ, яку нинішній Президент та нинішній Уряд намагаються представити для громадян, для міжнародних партнерів як успішну реформу.

Так, міста отримали більше повноважень, мають більше бюджет незалежність. Ми це бачимо безпосередньо в місті Чернігові, як міська влада здійснює масштабні інфраструктурні проекти. І це є прямий обов’язок влади, для цього ми її і обирали. Але з іншого боку ми бачимо, що всі значні будівельні ремонтні роботи здійснюють практично дві комерційні структури, які розігрують бутафорські тендери, тим самим не допускаючи інші структури, які могли б запропонувати кращу ціну і кращу якість. Останні тенденції показують, що такі тендери проводять, коли вже ремонтні роботи практично закінчені, знаючи наперед, хто стане переможцем.

Безымянный

  Окрім цього, ми бачимо, як невідома комерційна структура, котра існує два тижні з дня реєстрації, отримує від міської влади дозвіл на розміщення реклами на сотні нових зупинкових комплексів, встановлених за бюджетні кошти. Відповідні звернення до Прокуратури, до Національної поліції на практиці гальмуються вже на стадії реєстрації кримінальних проваджень і надалі поступово зникають. На мою думку, це свідчить про практичний провал реформи антикорупційного правоохоронного блоку.

Теж саме можна сказати і про процеси очищення судової влади. Тільки нещодавно відзначали річницю трагічних подій кривавого розгону студентів на Майдані в Києві. З нагоди цієї дати напевно Президент України вирішив зробити подарунок і призначив безстроково суддю Олександра Зайця, який своїм рішення заборонив проводити мирні акції на центральній площі міста. І це, не зважаючи на звернення народних депутатів, численні звернення до Вищої ради правосуддя. Тому, на мою думку, ці та інші фактори підтверджують необхідність подальшого ефективного політичного та громадянського впливу з метою невідкладного впровадження антикорупційної судової та інших реформ в державні».

Тетяна РОМАНОВА, депутат Деснянської районної у місті ради, наголосила на тих напрямках, якими займається партійний осередок вже тривалий час. Це – сфера громадського транспорту. Зазначила про невиконання по сьогоднішній тих вимог, котрі ставились вже півроку тому. Це неефективна робота  GPS-системи, це відсутність уніформи для водіїв, це постійне порушення графіку руху громадського транспорту, особливо у вечірній час, це технічний та естетичний стан салонів транспортних засобі.

IMG 20171201 112115

 

З іншого боку,  Тетяна зазначила і позитивну тенденцію в сфері громадського транспорту – це закупівля 40 нових тролейбусів в новому році за кредитні кошти Європейського банку. Такий хід може змінити ситуації в сфері громадського транспорту, вирівняти конкуренцію і дати поштовх новому розвитку цієї сфери.

Також народний депутат Сергій Лещенко разом з Чернігівською міською організацією партії Демальянс провели ряд продуктивних зустрічей з представниками чернігівського бізнесу та чернігівцями на відкритій зустрічі. Всі озвучені питання від бізнесу та чернігівців будуть оформлені в звернення та взяті на контроль народного депутата. 

20171201 133022 LLS

20171201 145150 LLS

20171201 143837 LLS

Останнє редагування Понеділок, 04 грудня 2017 13:22

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
правила та умови.
Завантажити Більше