Що чекає мешканців багатоквартирних будинків через півроку?
08 лютого

Що чекає мешканців багатоквартирних будинків через півроку?

Сьогодні перед всіма мешканцями багатоквартирних будинків стоїть дуже важливе питання – хто буде надавати житлово-комунальні послуги в їхніх будинках після 1 липня 2016 року?

Новий Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках» руйнує монополію комунальних жеків на надання житлово-комунальних послуг і перекладає всю відповідальність за утримання та управління будинком на його жителів. Так, мешканці мають час до 1 липня 2016 року, щоб визначитися з тим, хто буде здійснювати управління будинком надалі. Якщо власники квартир не зможуть прийти до угоди, тоді міська влада сама призначить будинку керуючу компанію. За неготовність взяти на себе відповідальність доведеться платити в прямому значенні цього слова. Тобто є ймовірність того, що вартість послуг керуючої компанії, яку обере і призначить держава, буде завищеною.

Одним з виходів створити орган самоорганізації населення – об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) – це об'єднання власників житлових та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку. Позитивний досвід роботи ОСББ в містах України показує суттєве зменшення комунальних платежів та підвищення якості комунальних  послуг.

Наразі, за ініціативою громадськості та безпосередньо ДемАльянсу, було проведено ряд заходів для інформування чернігівців щодо створення ОСББ. Зокрема, це:

- консультування ініціативних груп, які вирішили створити ОСББ у власному будинку;

- розроблено та поширено інформаційну листівку на квитанціях щодо нововведень відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках»;

- створено консультаційний центр, який діє з 08 лютого 2016 року в Центрі надання адміністративних послуг (вул. Рокосовського, 20А, пн.-пт. з 09 до 17.00). Тут нададуть всі зразки документів та проконсультують щодо першочергових кроків при створенні ОСББ;

планується запуск інформаційної кампанії в засобах масової інформації, яка буде відображати позитивні досвіди створення ОСББ.

Безперечно, більшість заходів не можливо було впровадити, без підтримки міської ради. І поки що міська влада сприяє всім заходам, що не може не радувати!

Сьогодні найбільша проблема мешканця будинку – відсутність контролю. Мешканець будинку не цікавиться, за що він платить, не контролює роботу жеків.

Зараз є можливість взяти відповідальність за благоустрій свого будинку на себе!

152088533303

Катерина Данькова,

Голова Чернігівської обласної організації

політичної партії ДемАльянс

Останнє редагування Неділя, 21 лютого 2016 14:05

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
правила та умови.
  • Коментарі не знайдено