Чіткості щодо тарифу в громадському транспорті в Чернігові досі немає
22 березня

Чіткості щодо тарифу в громадському транспорті в Чернігові досі немає

 

Який тариф на проїзд в громадському транспорті має бути, щоб влаштовував громадськість, владу та перевізників - обговорювали 21 березня в програмі "Медіакратія" на телеканалі "Новий Чернігів".

Перевізники, як і завжди, скаржаться на підвищення цін на паливо, запчастини та мінімальну заробітну плату, і хочуть підвищення вартості проїзду. Але не можуть сказати точно, чи закладено в тариф 5 грн (про який йшла мова в студії серед перевізників) оновлення автомобільного транспорту, встановлення GPS-трекерів, електронного квитка, дотримання графіку руху вранці та ввечері. Адже раніше перевізники вказували, що при вартості проїзду в 5 грн вони вийдуть в "0", тобто коштів на покращення надання послуг пасажирських перевезень не залишиться. Зараз вказують, що при такому тарифі зможуть інвестувати в оновлення автотранспорту. Риторика змінюється, а чітких цифр, які б могли щось підтвердити, немає. Бо немає одної з основних цифр в формулі розрахунку тарифу – точного пасажиропотоку.

Також не було чіткості, чи вдасться перевізникам виконувати всі взяті на себе зобов'язання, якщо встановити тариф на рівні 4 грн. (таку ціну пропонує міська влада як компромісне рішення).

 

Читайте також: Проїзд у Чернігові піднімуть до 4 гривень

 

Тетяна Романова, яка представляла інтереси громадськості в студії, нагадала, що при проведенні нового конкурсу в грудні 2016 року з вартістю проїзду в 3,5 грн перевізники вже знали, що необхідно буде  встановлювати GPS-трекери та електронний квиток, оновлювати автотранспорт, адже це було зазначено в договорі, який перевізники підписали. Тобто, якщо вони при такому тарифі не в змозі виконати ці всі зобов'язання, це означає або неспроможність підрахувати свої можливості, або введення в оману чернігівців.

Зараз же перевізники вказують на підвищення заробітних плат з 2017 року, а також ще одне їх перспективне підвищення в кінці року. Чи розраховують вони в такому разі на підвищення тарифу кожні півроку? Та скільки ще витримають чернігівці підвищення вартості проїзду без підвищення якості надання послуг пасажирських перевезень?

 

Прес-служба

Чернігівської міської організації політичної партії ДемАльянс 

Останнє редагування Середа, 22 березня 2017 12:54

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
правила та умови.