"Демальянс" подав до суду на виконком аби скасувати рішення про підвищення вартості проїзду
25 грудня

"Демальянс" подав до суду на виконком аби скасувати рішення про підвищення вартості проїзду

Чернігівська міська організація партії «ДемАльянс» подала позов до суду на виконавчий комітет Чернігівської міськради, вимагаючи скасувати рішення про підвищення вартості проїзду в громадському транспорті міста.

Нагадаємо, що 30 березня, виконком міської ради приховано, без участі громадськості і представників ЗМІ, підняв вартість проїзду в міському транспорті на своєму позачерговому засіданні. Хоча засідання планувалося лише шостого квітня. В зв’язку з цим Чернігівським осередком «ДемАльянс» було подано адміністративний позов до Деснянського районного суду м. Чернігова про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради №76 від 30 березня «Про вартість проїзду в міському пасажирському транспорті». Відповідачем даної справи є Виконавчий комітет Чернігівської міської ради.

В позовній заяві представники партії вказують на суттєві порушення регламенту виконавчого комітету, Закону України «Про засади державної політики у сфері господарської діяльності» та Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Крім цього, Чернігівська міська організації партії «ДемАльянс» підготувала та подала заяву про злочинну діяльність голови Чернігівської міської ради Соколова О.В. до прокуратури Чернігівської області. Зазначимо, що 12 березня 2015 року громадськими діячами міській раді було подано пропозиції та зауваження щодо аналізу регуляторного впливу проекту рішення виконавчого комітету міської ради «Про вартість проїзду у міському пасажирському транспорті» від 25 лютого 2015 року. Розгляд зазначених пропозицій та зауважень Виконавчий комітет фактично не проводив. Відповіді розгляду наданих пропозицій та зауважень теж не надходило. Це є прямим порушенням регламенту виконавчого комітету міськради.

Також демальянсівці вважають, що головою міської ради Соколовим О.В. при голосуванні підмінено змістовну частину рішення, тому що зміст даного проекту не відповідає прийнятому 30 березня 2015 року на засіданні Виконавчого комітету Чернігівської міської ради рішенню №76. В зв’язку з цим активісти звернулися до прокуратури з проханням провести перевірку відносно фактів, викладених у даній заяві, вжити відповідних заходів прокурорського реагування та розпочати розслідування щодо вчиненого кримінального правопорушення.

Зазначимо, що прокуратура області вже подала позов до суду з цього ж приводу, що є позитивною реакцією на захист громади.

«Ми послідовні у виконанні своїх дій. Якщо влада вкотре показує свою безвідповідальність та байдуже ставлення по відношенню до чернігівців, то і з боку громади будуть рішучі кроки в зміні цієї системи. Саме тому ми будемо відстоювати права та захищати чернігівців через суд. Наразі прокуратура йде на зустріч громаді і ми впевнені, що наш спільний тиск змінить ситуацію на краще!» − відмітила голова Чернігівської міської організації партії ДемАльянс Тетяна РОМАНОВА.

В результаті транспортної боротьби Демальянс виграв суд першої інстанції і тим самим довів неправоту перевізників і міської ради. На дане рішення, звичайно ж, була подана апеляційна скарга з боку виконкому Чернігівської міської ради, яку Київський апеляційний суд задовольнив. Наразі ж касаційна скарга з нашого боку чекає на розгляд  і досі знаходиться в Київському суді . 

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
правила та умови.