У Чернігові об’єднання чотирьох маршрутів у два називають "транспортною реформою"
29 листопада

У Чернігові об’єднання чотирьох маршрутів у два називають "транспортною реформою"

Більше, ніж півроку роботи над транспортною мережею, півроку постійних розмов про неїта майже нічого в результаті. 23-го грудня 2016 року вже призначений конкурс на абсолютно всі маршрути міста Чернігова згідно запропонованої «нової» транспортної мережі. В останньому варіанті транспортної мережі, який розміщений на сайті міської ради, на жаль, більше зради, аніж перемоги. Зупинимось на цьому детальніше.

П’ять задач, які стояли перед реформою громадського транспорту, провалились

Головна ж ідея транспортної реформи, яка декларувалася першочергово, – зробити так, аби почало заробляти Чернігівське тролейбусне управління.Дуже швидко ця ідея була провалена.

Друга мета реформи –це заміна маршруток малої пасажиромісткості  на низькополі автобуси середньої та великої пасажиромісткості. Ідея була така, що з центра міста маршрутки зникають взагалі. І під цю ідею був розроблений відповідний план розвитку транспортної мережі з оновленням рухомого складу.Втілити в життя дану ідею можна було кількома способами: створивши відповідні умови участі у конкурсі або зобов’язавши переможців оновлювати свій рухомий склад, наприклад, протягом року через спеціальну перспективну програму.Наразі ж цього й близько не відчувається.

Третя мета – чіткий, зрозумілий та зручний графік руху громадського транспорту. З останньої  офіційної версії транспортної мережі видно, що більшість маршрутів скорочує графік своєї роботи і вже після 21.00 та 22.00 у віддалені райони міста без таксі не обійтись. 

Четверта мета – новий договір з чіткими умовами роботи та відповідальністю за недотримання чи невиконання зобов’язань. Сьогодні фактичноне існує жодних запобіжників контролю та притягнення до відповідальності перевізника за систематичні порушення умов договору. Фінансово впливати на перевізника можуть лише контролюючі органи —Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській областіі поліція. І якщо контролюючі органи теоретично можуть покарати перевізника за технічний стан автомобіля, за недодержання перевізниками вимог режиму праці та відпочинку,  за паркування в неправильному місті, то покарання за недотримання графіку роботи транспорту чи неналежне надання послуг в їх компетенції не входить. Більше того, критерії якості ніде не визначені, що не дає можливість говорити на одній мові з перевізниками.

П’ята мета −введення єдиної уніформи для персоналу громадського транспорту. Це не є вартісною процедурою, але автоматично покращує сервіс обслуговування пасажирів. Про це представники влади говорили досить багато, але «віз й нині там».

І вже тільки потім, як додаткові вимоги до перевізників, − впровадження системи GPS-моніторингу, комплексний перехід на загальну систему єдиного квитка і т.д. Це все має стати результатом політичної волі.

Окрім цього, ніде в оголошенні про конкурс не зазначено, якому року випуску транспортних засобів віддаватиметься перевага, що будуть виставлені на конкурс. Хоча хотілось, щоб транспортна реформа передбачала позитивні зміни.

Які зміни відбудуться після введення нової транспортної мережі

 1. З 37 міських маршрутів, що залишились в «новій» транспортній мережі, збільшується пасажиромісткість тільки на двох маршрутах:№25 (понад 35) та №37 (понад 51). До речі, на маршруті №37 вже довгий час працюють автобуси середньої пасажиромісткості (понад 35). А на маршруті №3, який продовжується до Епіцентру, взагалі зменшується пасажиромісткість із середньої до малої (з понад 35 до понад 19).

Що цікаво, всі інші маршрути, про які так довго говорили і роботою яких були незадоволені мешканці міста, включаючи маршрут №30, 7, 11, 14, а також№17, 26 та 33не змінюються. Всі ці маршрути обслуговують транспортні засоби малої пасажиромісткості, так звані «маршрутки» і всі вони проходять через центр міста. Окрім цього, є такі маршрути, як №30, на якому те, що працює на маршруті, взагалі важко назвати транспортним засобом. Хоча він є одним з найдовшим (50 км) та  пріоритетним маршрутом, що проходить через центральну та історичну частину міста.

 1. Згідно запропонованої маршрутної мережібудуть об’єднані 4 маршрути(№25 з №31 та №26 з №32) в два (№25 та №26). І якщо на двох маршрутах №25 та №31 сьогодні працює 28 автобусів малої пасажиромісткості (понад 19 місць), то в майбутньому пропонується  при їх об’єднані скоротити кількість транспортних засобів до 14 зі збільшенням пасажиромісткості до середньої (понад 35).

Щодо маршрутів №26 та №32, то тут мотивація з об’єднанням не зовсім зрозуміла, адже з 24 автобусів малої пасажиромісткості, що сьогодні обслуговують два маршрути, залишиться 16 без збільшення пасажиромісткості (понад 19). І тут виникає питання, чи справлятиметься даний маршрут з навантаженням фактично двох маршрутів?

 1. Також по багатьом маршрутам скорочується графік роботи громадського транспорту. І вже після 21.00-22.00 виїхати з міста буде майже нереально.

Деякі з них: на маршруті №8 графік роботи скорочується з 23:30 до 23:00,

маршрут №12– з 24.00 до 23.00,

маршрут №21 – з 22.30 до 21.00,

маршрут №23 – з 22.55 до 21.00,

маршрут №24 – з 22.00 до 21.00,

маршрут №25 – з 23.50 до 21.30,

маршрут №26 – з 23.00 до 22.00,

маршрут №27 – з 23.30 до 22.30,

маршрут №30 – з 23.50 до 22.30,

маршрут №33 – з 23.50 до 22.30,

маршрут №42 – з 23.30 до 21.00

Нагадаю, що результати нашої весняної перевірки дотримання графіку роботи громадського транспорту у вечірній час показали маршрути, які не дотримуються графіку роботи і ті, які працюють згідно встановленого графіку роботи. До найгірших маршрутів в цьому плані відносяться: №11, №12, №7, №44. Гарні результати зафіксовані на таких маршрутах −№8, №25, №27, №33. Вони, власне, і виручають мешканців міста у вечірній час, коли половина маршрутів з’їжджає з лінії. Тому питання, як позитивно вплине скорочення графіку роботи на багатьох маршрутах на ситуацію з громадським транспортом, залишається відкритим.

«Хотілось як краще, а вийшло як завжди» - про наслідки майбутніх конкурсів

Згідно Постанови КМУ №1081 «Про порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів» пункт з таблиці нарахування балів «Робота перевізника - переможця попереднього конкурсу не менше передбаченого договором (дозволом) строку на маршруті», за який передбачається 11 балів учаснику конкурсу, вже не спрацьовує в зв’язку з передчасним розірванням договорів. А отже, перевагу матиме той перевізник, який має найбільшу кількість працівників, найбільшу сумарнупасажиромісткість автобусів, що є власністю перевізника та найменший строк експлуатації автобусів. По першому і другому пункту при нинішній ситуації в сфері міського транспорту автоматично виграють підприємства Вакуленка. А дрібним перевізникам залишається домовлятися, аби їм перепало хоч щось з того пирога під назвою «Транспортний ринок».

Тому вже зараз можу прогнозувати, що ситуація в сфері громадського транспорту в нашому місті ймовірно не зміниться. І проведення конкурсів по всім маршрутам навряд чи покращить наявну ситуацію. Транспортна система міста мала би шанс на реанімацію за інших умов та комплексного підходу до вирішення даних питань.

Альтернативні пропозиції

Після такого повороту подій, я бачу єдиний вихід – почати все з початку. Підійти комплексно до удосконалення маршрутної мережі із залученням експертів та спеціалістів в сфері громадського транспорту. А також необхідно розробити дієвий договір, аби він дійсно працював на користь місту і мав важелі впливу. Про це я писала раніше тут.

Без усього цього наразі не бачу сенсу розірвати договори та проводити конкурси на всі маршрути, що не призведуть до якісних змін та перспективних покращень у сфері громадського транспорту. 

Романова Тетяна,

депутат Деснянської районної

у місті Чернігові ради

 

111213

Останнє редагування Вівторок, 29 листопада 2016 15:10

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
правила та умови.
 • Гість - Kathy

  http://swiatkarpia.com/users/weronikaw5pl If you wish to have a smile which everyone would love you to help try teeth bleaching methods. Techniques have been introduced using the health and wonder experts who know essential part of personality your smile is definitely. As smile is directly linked along teeth, it is possible to certainly do not have a spectacular smile if his teeth are not clean and shinning. Therefore, it is absolutely essential to apply teeth whitening methods. There are plenty of approaches which you could take operating great simplicity. It depends on the kind of problem you are facing as well as period and money you can spare for treatment of your teeth in order to have a perfect smile which would win everyones heart.

  Подобається 0 Короткий URL:
 • Гість - Donalvon

  Co na wypadanie włosów mi pomoże? https://cohousing.pl/grupy/domowe-parapetowki/

  Подобається 0 Короткий URL:
 • Гість - Kayla

  Mam dosyć. Proktis m czopki - opinie po ogromnym rozczarowaniu http://zdrowy-sluch.pl

  Подобається 0 Короткий URL:
 • Гість - Stephanie

  http://www.ufindfsbo.com/author/nistresdel20/ Human hgh will not completely solve hair loss problem while it does not affect distinct system in your system. It affects some other vital internal organs. Besides this, there has been no justification for using growth hormones for premature hair loss.

  Подобається 0 Короткий URL:
 • Гість - Kenneth

  http://premierpropertiesdenver.com/forums/users/nichiga22/ A full body massage has its advantages, but 12 inches massage can heal the body and eliminate some health problems. It uses reflexology, an ancient Chinese technique that is meant for healing the body and to relax the muscles. It is the base of massage, some people have frequent colds, headaches, joint or muscle pain & the perfect foot massage can straighten all those out! This massage is also known as sole massage or reflexology as discussed above. Reflexology is extensively practiced through the Chinese as imagine that each & every organ within body corresponds with a specific point along the sole of the foot, an interesting concept that has given birth a good interesting product. In addition to a personal foot massage there may be the massager available in the marketplace.

  Подобається 0 Короткий URL:
 • Гість - Ming Lin

  handyhülle iphone 8 �?für Damenuhren. Sie können auch Personalisieren Sie ein Uhrengehäuse um ein Erbstück Geschenk z,handyhülle iphone 8,u erstellen. Leder-Boxen können monogrammiert und graviertem Messing Typenschilder können an den mei,Iphone zubehör,sten Holz Uhr -Boxen. Eine Uhr Aufbewahrungsbox ist ein perfektes Geschenk für Uhrensammler, und ,handy schutzhülle huawei p10 lite,wenn Sie sorgfältig auswählen, finden Sie eine, die eine perfekte Ergänzung zu den Uhren von Ihrem Lieblings Uhrenliebhaber. Kinder-Schmuckschatullen und Spieldosen �?Weihnachten Geschenke für Mädchen und jungen von Karen Mollison & Nbsp Beratung | Veröffentlicht 2011-12-10 01:20: 14 | 12 mal gelesen | Unbewertete Zusammenfassung, wenn Sie auf der Suche nach einem Weihnachtsgeschenk für einen jungen oder ein Mädchen sollten Sie überlegen, ein Kinder Schmuck oder Spieluhr
  deksel Huawei p9 gs forfriskende også.Vega trives stammer fra planter, dvs. den er naturlig produsert mat. Vega triv,deksel Huawei p9,es inneholder naturlige element som koffein. Dette er en av de beste mat som kan anses som sunt kos,deksel iphone se,thold for og som vi kjenner det’s et anlegg basert mat og derfor ingen syre eller noe som er r,Iphone tilbehør,elatert til det. Den inneholder mange vitaminer og mineraler, enzymer, polynut rients og utallige undersøkelser som er for sunn for kroppen. Vega trives er en slags mat som gir midlertidig energi og utholdenhet. Det inneholder viktige fettsyrer, karbohydrater og fiber for å gi konstant, utholdende forsyning av energi som nourishes kroppen naturlig og ikke fra den stimulering.Vega Thrive-produkter kan klassifiseres som følger: - Vega Shake & Go utjevnet
  skärmskydd iphone 6s härdat glas t i en Hästsvans och säkra den med en hårtork. Samla hästsvans och sedan ge det en twist. När du vr,skärmskydd iphone 6s härdat glas,ider på hår, vira den runt hästsvans tills du når slutet av säkra bun med bobby stiften för att håll,iphone fodral magnet,a det på plats.ConclusionCurly hår är lämpliga för vackra updos, och i själva verket är lättare än d,Iphone tillbehör,e flesta andra typer av hår eftersom håret har perfekt konsistens för att sätta upp det och skapar en romantisk och elegant utseende. De lockar gör det möjligt för röriga liksom skulpterade stilar till ser fantastiska.Skapa den perfekta updos & hair up stilar för din speciella tillfällen - såsom prom updos hår, bröllop hår updos eller frisyrer för något annat specialt tillfälle. Granska hur till fabrikatet det mest mycket av ditt hår om det är lockigt, kort

  Подобається 0 Короткий URL:
 • Гість - Michael

  Подобається 0 Короткий URL:
 • Гість - Walid

  Подобається 0 Короткий URL:
 • Гість - Sarah

  url Besrt Regards!

  Подобається 0 Короткий URL: