Кому належать маршрутки у Чернігові
14 вересня

Кому належать маршрутки у Чернігові

Хазяйнують «червоні директори», родичі депутатів і транспортних чиновників.

 

У Чернігові є 43 автобусних маршрутів, 95% яких обслуговують приватні перевізники. Ринок пасажирських перевезень поділили між собою 13 перевізників, яких з один -комунальний.

 

 ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс» та ТОВ «Пассервіс-Люкс»

Вакуленко Володимир батько

Володимир Вакуленко

Ці два підприємства різняться між собою тільки назвами і директорами. Спільним є те, що ними володіє сім’я Вакуленків і вони працюють по одній системі, користуються однаковими методами роботи.

На сьогодні цього перевізника можна вважати монополістом на ринку пасажирських перевезень міста Чернігова. Із 43 автобусних міських маршрутів він обслуговує 25 маршрутів, в число яких входять і найприбутковіші.

ДП «Пассервіс» (директор Леоненко С.І.) працює з 1999 року і обслуговує маршрути: 2, 2а, 3, 5, 7, 9, 14, 16, 18, 19, 20, 22, 27 (1/2), 28, 29, 31, 32, 34, 36, 43, 44, 46, 47.

Засновниками ДП «Пассервіс» згідно з інформацією державного реєстру є ВАТ «Чернігівавтосервіс» та Вакуленко Олена Олександрівна.

ТОВ «Пассервіс-Люкс» (директор Козир В. О) працює з 2002 року і обслуговує  два маршрути 11-й та 12-й.

козир володимир

Володимир Козир

Засновниками «Пассервіс-Люкс» є Володимир Кужіль, Володимир Вакуленко, Володимир Козир.

Володимир Вакуленко почав сімейний бізнес у сфері громадського транспорту ще в 1984 році, коли його призначили начальником Чернігівського автотранспортного підприємства 24021 (АТП 24021), що в 2002 році було перейменовано на ВАТ «Чернігівавтосервіс», генеральним директором якого продовжував працювати Вакуленко В.М. до 2008-го року.

З листопада 2008 року, у зв’язку з обранням Вакуленка на посаду віце-президента ВГО «Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників», генеральним директором ВАТ «Чернігівавтосервіс» стає його родич Володимир Козир. Дружина Володимира Вакуленка є рідною сестрою Володимир Козира.

У Чернігові за роботою підприємств залишився наглядати його син Сергій Вакуленко, який вже депутат двох скликань Чернігівської міської ради, наразі є заступником голови постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку та енергозбереження і перебуває на посаді директора ТОВ «Автоекспрес». На місцевих виборах 2015 року він обирався від партії «Наш край», яка має більшість в міській раді. До цього був депутатом від «Сильної України» і членом Партії регіонів. За даними Єдиного державного реєстру засновником ТОВ «Автоекспрес» є ТОВ «Пассервіс-Люкс», співвласником якого є його батько – Володимир Вакуленко.

вакуленко сергій син фото2

Сергій Вакуленко

Даний перевізник працює за принципом передачі в оренду маршрутів та отримання з кожного автобуса орендної плати (наприклад так працюють маршрути №7, 14, 16, 29, 31, 36, 44 та інші). У середньому перевізник отримує 100 грн. за день з одного автобуса. Власне, це є однією з причин, чому до роботи цього перевізника є багато претензій. Фактичний переможець на конкурсі  і підписант договору з виконкомом на надання послуг, ці послуги по факту не надає.

 

«Чернігівське Тролейбусне Управління»

Комунальне підприємство обслуговує всього два автобусні маршрути: №39 та №38, який дублює тролейбусний маршрут №1. На маршрутах задіяні орієнтовно 12 автобусів марки ПАЗ.

Дмитро Лавренюков начальник КП Чернігівське тролейбусне управління

Дмитро Лавренюк

4 квітня 2016 року був призначений новий директор комунального підприємства Дмитро Лавренюк. Раніше він був директором ТОВ «Сівертекс», яке створено на базі ПАТ ВТФ «Сіверянка», президентом якого є Олександр Лавренюк (батько Дмитра Лавренюка). На останніх виборах до міської ради Дмитро Лавренюк балотувався від БПП «Солідарність» та брав  активну участь у діяльності Благодійного фонду «Поліський оберіг», засновником якого є Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

До Дмитра Лавренюка з 2009 року начальником КП «Чернігівське тролейбусне управління» працював Олег Коржов, за час роботи якого тролейбусний парк скоротився удвічі: зі 128 до 60 тролейбусів.

 

«Таксосервіс»

ПрАТ «Таксосервіс» обслуговує 3 маршрути: 25, 37 та 27-й, який ділить разом зі своїм запеклим конкурентом – «Пассервіс». В минулому році піврічна епопея з проведенням конкурсу на маршрут №27 закінчилась тим, що його віддали на обслуговування двом перевізникам: ДП «Пассервіс» та ПрАТ «Таксосервіс». На сьогодні цей маршрут є показовим в чіткості роботи і дотримання договірних умов, що говорить про конкурентну боротьбу між перевізниками.

Власником та директором ПрАТ «Таксосервіс» з 2010 року є Олексій Захарченко. Підприємство було засновано його батьком Миколою Захарченком ще в 1994 році.

Захарченко Олексій Миколайович Таксосервіс

Олексій Захарченко

На місцевих виборах  Олексій Захарченко балотувався у депутати Чернігівської міської ради від «Партії простих людей Сергія Капліна», яка у місті не подолала прохідного 5% бар’єру.

По суті, що Володимир Вакуленко в «Чернігівавтосервісі», що вже покійний Микола Захарченко були так званими «червоними директорами» двох єдиних автотранспортних підприємств в Чернігові часів Радянського союзу. І після розпаду СРСР  підприємства через приватизацію і викуп акцій у колективів підприємств стали власністю конкретних сімей.

 

«Чернігівська автомобільна компанія» та «ЧАК плюс»

Директором і власником двох підприємств є Олександр Ковальов, екс-депутат міськради від «Партії Регіонів» і кум екс-мера міста Олександра Соколова.

Ковальов Олександр Олександрович ТОВ ЧАК

Олександр Ковальов

ТОВ «Чернігівська автомобільна компанія» працює з 2002-го року і обслуговує 2 маршрути – 26-й і 33-й.

ПП «Чернігівська автомобільна компанія плюс» на ринку пасажирських перевезень з 2007 року і обслуговує один маршрут – 42-й.

Окрім цього, Олександр має ще й інший бізнес, пов’язаний з мережею таксі та сферою громадського харчування (кафе «Стрижень»).

 

«Автоера»

Підприємство зареєстровано в 2004 році і сьогодні обслуговує всього один маршрут – 8-й.

Засновниками ПП «Автоера» є Світлана Гребінник та її син Сергій Гребінник, а також Микола Лисенко (виділений на фото) – це чоловік Світлани Гребінник. Окрім того, сім’я Гребінників ще має мережу міських таксі.

Лисенко Микола Автоера зліва зверху

 

«Пассавто-ЛТД»

Підприємство обслуговує 30-й маршрут, один із найкращих маршрутів міста по розташуванню і прибутковості, який проходить через все місто і зачіпає історичний центр. При цьому, жителі міста часто скаржаться на якість перевезення і стан маршруток:

«Незважаючи на численні скарги… що стан маршруток на 30 маршруті жахливий, водії курять і розмовляють по телефону під час їзди, не дотримуються інтервалу руху і часто взагалі висаджують пасажирів, не доїжджаючи до кінцевої зупинки, немає будь-якої реакції з боку Управління транспорту і зв’язку Чернігівської міської ради. Можливо, це комусь дуже зручно?», – пишуть на сайті Громадського контролю якості пасажирського транспорту м.Чернігова.

Керівник підприємства  «Пассавто-ЛТД» Вадим Лунєгов є також керівником громадської організації «Чернігівська обласна федерація настільного тенісу». Його соратник, партнер по тенісу та колишній партнер по бізнесу Олександр Бєльський наразі є начальником Управління транспорту та зв’язку Чернігівської міської ради.

Засновниками ТОВ «Пассавто-ЛТД» є Вадим Лунєгов та Ігор Духно.

 

ФОП Гребінник А.В.

Обслуговує 35-й маршрут у Чернігові. Директор – Гребінник Андрій Васильович. Підприємець почав працювати на ринку пасажирських перевезень в 1999 році.

 

ФОП Заєць М.М.

Обслуговує 2 маршрути – 24 та 24а. Директор – Заєць Михайло Михайлович. З 2000 року почав свою роботу, як перевізник.

 

ФОП Корень В.В.

Обслуговує 2 маршрути – 15-й та 1-й. Директор – Корень Валерій Васильович (на фото). Почав свою підприємницьку діяльність з 1996 року.

ФОП корень

 

ФОП Кушнір Ю.М.

Обслуговує 2 маршрути – 21-й та 23-й. Директор – Кушнір Юрій Миколайович. Працює на ринку пасажирських перевезень з 1994 року.

 

ФОП Мекшун Г.Л.

Обслуговує 2 маршрути – 21-й та 23-й. Директор – Мекшун Геннадій Леонідович. З 2001 року здійснює перевезення мешканців Чернігова.

Тетяна Романова, для «Наших грошей»

Останнє редагування Середа, 14 вересня 2016 15:34

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
правила та умови.
 • Гість - Angela

  Подобається 0 Короткий URL:
 • Гість - Turbo

  www Besrt Regards!

  Подобається 0 Короткий URL:
 • Гість - loemrntdherid1

  <P>An additional adidas outlet of general population title: An organization is complete with higher raisers compared jordans for sale to moncler sale what whether or not this could be red bottom shoes particular. Regarding a private equity finance tight would likely christian louboutin outlet buy nike factory store a working with risk in a business just where it's adidas store used, Wedding moncler outlet ceremony normal with the general world agents. For nike outlet that reason, Populace possession should muffle some meows nike outlet of one section of let down investors, Helping day-to-day lives quite a bit

  Подобається 0 Короткий URL:
 • Гість - uk shop

  No rose-colored glasses here.Oakley replica and Ray-Ban sales in North America sunk in the third quarter as the brands enforced stricter minimum advertised price (MAP) policies and parent company Luxottica Group (NYSE:LUX) realigned Oakley’s operations in the U.S. The Italian company didn’t quantify the decline in each brand, but indicated that overall wholesale sales in North America tumbled 11.2 percent in the quarter to €265 million ($228.6 million). The segment also includes a number of licensed fashion brands such as Chanel and Dolce & Gabbana. Luxottica CFO Stefano Grassi told analysts that the stricter MAP policy, enacted on July 1, "is impacting quite severely and is definitely stronger than we thought." The policy, featuring zero discounts and impacting all its proprietary and licensed eyewear brands, resulted in a decrease in sales to ray ban outlet online retailers by more than 60 percent in the quarter, officials said. The change was made to clean up the company’s distribution channels and support full-price sales. Since Oakley had a MAP in place since before Luxottica bought the brand in 2007, the change appears to be particularly impacting its largest brand, Ray-Ban. Luxottica officials noted that on the positive side, the average discount on Ray-Ban products was down 6 percent at the end of September versus down 37 percent as of April 2016. The number of listings below MAP policy on Amazon was down 90 percent over the same period. Grassi said that "replica oakley sale " was made toward a cleaner U.S. market. A second factor impacting North America wholesale segment sales was the company’s July move to integrate Oakley’s wholesale and retail channels into the rest of the group’s operations. Under the change, Oakley’s product design for cheap soccer jerseys, research and development remain based at its Foothill Ranch, CA headquarters.

  Подобається 0 Короткий URL:
 • Гість - Jike

  Tales of wait lists and long-term relationship-building with cheap michael kors boutique employees abound, but Megs got her black Birkin by going into a store where she had no prior purchase history and asking nicely. Authentic Birkins are bought and sold every day on eBay, buyers are more than willing to scoop them up at traditional auctions like Heritage or Christie's and sites like http://www.longchampbagssale.co.uk regularly host short-term sales of expertly sourced Birkins. In some ways, getting a Birkin now is easier than ever, as long as you're not a stickler about buying it directly from the brand. (And, in many cases, as long as you're not picky about paying a markup for the immediate gratification.)
  There are, of course, many people who become trusted mulberry clients and eventually get offered the bag of their dreams; our PurseForum is filled with stories about magical calls from cheap mulberry boutiques, many out of the blue. The purchase of almost any bag has a story, and when the particular bag starts at $10,000 and only goes up from there, the stories are often well worth a listen. Today, we'd like to hear yours. Did you stick with the traditional route, get lucky or seek out alternative avenues?

  Подобається 0 Короткий URL: