«Дачні» маршрути в Чернігові − проблеми, рішення,  результати
05 серпня

«Дачні» маршрути в Чернігові − проблеми, рішення, результати

Майже кожного року з початком дачного сезону з’являються серйозні проблеми з перевезенням людей на окремих автобусних маршрутах.Історія з вирішенням цих питань почалася ще два місяці тому, коли до мене майже одночасно звернулися чернігівці за допомогою вирішити питання з незадовільною роботою двох дачних маршрутів №9 та №36. Ці два маршрути обслуговує один перевізник – ДП «Пассервіс». Результати є. По них детальніше в статті.

01

Маршрут №9(Лікеро-горілчаний завод – Дачі (Жавинка)): реальний чи примара?

Ще в травні місяці до мене, як до депутата Деснянської районної ради, звернулися пасажири маршруту №9. З початком дачного сезону виникли суттєві логістичні проблеми, на які люди регулярно скаржились і звертались до представників транспортної сфери, на що не отримували відповідної реакції.

В зв’язку з моїм зверненням до Управління транспорту та зв’язку була ініційована перевірка пасажиропотоку на маршруті №9, аби зрозуміти чи доцільно робити більше рейсів в день, чи чотирьох рейсів на день буде достатньо. Перевіряли 4 дні: п’ятниця, четвер (пільговий день) і два вівторка. За результатами спостереження було виявлено найбільш популярні дні і рейси – це вівторок та четвер – більше 60 пасажирів за перший рейс при пасажиромісткості 50 людей.

Нижче наведений пасажиропотік за ці дні.

2

Варто зазначити, що автобус з пасажиромісткістю 50 людей раніше не працював по даному маршруті, його ставили тільки в ті дні, коли була перевірка.

Після проведеної роботи, зібраних підписів людей, які користуються цим маршрутом, питання з даним маршрутом вирішилось позитивно на користь пасажирів. В такі дні, як: вівторок, четвер та субота – працюватимеавтобус більшої пасажиромісткості (на 50 пасажирів). І у вихідні дні – кількість рейсів збільшено у вечірній час. Навіть було розміщено оголошення з цього приводу в транспортному засобі, який працює на маршруті (додано рейс о 19:06 з Лікеро-горілчаного заводу і о 19:50 з дачі «Жавинка»). Отже, сподіваємось на сумлінність перевізника в подальшій роботі.За нами жезалишається функція контролю виконання домовленостей і за належною роботою маршруту.

03

Розрахунок окупності маршруту

Виходячи з того, що перевізник часто акцентував увагу на незацікавленості в даному маршруті, бо вважає його не прибутковим, приводжу простий розрахунок окупностіданого маршруту, виходячи з двох автобусів, які по черзі працюють на маршруті №9 – ПАЗ 4234 (дизельне пальне) та ПАЗ 3205(газ).

4

Варто зазначити, що вартість проїзду по місту коштує 3,5грн, а до дач – 4,5грн. При розрахунках використовую вартість 3,5 грн.

Отже, мінімальна кількість пасажирів, яку необхідно перевезти, аби покрити витрати на перевезення – це 17-18 людей в залежності від моделі транспортного засобу, не враховуючи витрати на оплату праці водію.А виходячи з того, що у вівторок автобус зробив 8 рейсів (4 в одну сторону і 4 в іншу) та перевіз 375 пасажирів, тобто орієнтовно по 46 людини за кожен рейс, то збитковим він вже не буде.

збільшено у вечірній час. Навіть було розміщено оголошення з цього приводу в транспортному засобі, який працює на маршруті (додано рейс о 19:06 з Лікеро-горілчаного заводу і о 19:50 з дачі «Жавинка»). Отже, сподіваємось на сумлінність перевізника в подальшій роботі.За нами жезалишається функція контролю виконання домовленостей і за належною роботою маршруту. більше 60 пасажирів за перший рейс при пасажиромісткості 50 людей.

Нижче наведений пасажиропотік за ці дні.

05

Розклад руху

Спілкуючись з пасажирами під час перевірки, більшість з них зазначали, що якби цей маршрут ходив чітко за графіком, то й більшість користувались би ним. А так, як даний маршрут працює в режимі «примари», якому люди просто не можуть довіряти, тому даний маршрут користується попитом переважно серед пенсіонерів. Хоча, варто зазначити, що на маршруті діє «пільговий день» – четвер, коли пенсіонери можуть їздити безкоштовно, а у всі інші дні – за кошти, окрім окремих пільгових категорій. До речі, в четвер люди для того, щоб доїхати, займають чергу з четвертої години ранку, в той час, коли перший рейс о 7:05. І, звичайно, що автобус забивається вже з початкової зупинки.

Що стосується розкладу, то, окрім кількарічного розкладу руху на кінцевій зупинці, який вже давно не актуальний, за нашим наполяганням з’явився розклад в автобусах. Я сподіваюсь, що він мотивуватиме нормально працювати перевізника згідно існуючому графіку.

Хочу також зазначити, що розклад руху на зупинках та графік роботи даного маршруту чітко зазначений у договорі, який, виходячи з вищенаведеної ситуації, не відповідає дійсності. По договору перший рейс о 5:45, закінчення – о 20:45. По факту: початок роботи о 7:05, закінчення – о 16:05 (з Лікеро-горілчаного заводу).

051

Маршрут №36(Вул. Бєлова – Дачі (Жавинка))– проблема відповідальності та контролю

Місяць тому було зібрано більше 300 підписів мешканцями міста та створено кілька петицій з проханням продовжити роботу маршруту №36 хоча б до 21:00. Причина – після 19:00 з дач неможливо виїхати в місто.Також в цій частині міста працює багато людей до 20:00 та 21:00 години. І це не зважаючи на те, що даний маршрут й так має працювати згідно договору до 23:00, а по факту останній рейс приблизно о 19:30. е з початкової зупинки.

Що стосується розкладу, то, окрім кількарічного розкладу руху на кінцевій зупинці, який вже давно не актуальний, за нашим наполяганням з’явився розклад в автобусах. Я сподіваюсь, що він мотивуватиме нормально працювати перевізника згідно існуючому графіку.

Хочу також зазначити, що розклад руху на зупинках та графік роботи даного маршруту чітко зазначений у договорі, який, виходячи з вищенаведеної ситуації, не відповідає дійсності. По договору перший рейс о 5:45, закінчення – о 20:45. По факту: початок роботи о 7:05, закінчення – о 16:05 (з Лікеро-горілчаного заводу).

06

Після тривалих переговорів та перевірок, було вирішено спільно з начальником Управління транспорту та зв’язку та перевізником Вакуленком С.В. продовжити роботу маршруту №36 до 21:00, попередньо проінформувавши пасажирів шляхом розміщення оголошення про додаткові рейси разом з розкладом руху. Більше двох тижнів перевізник готувався це зробити і тільки перед плановою перевіркою даного маршруту 28.07.2016 року водії поспіхом клеїли оголошення, не будучи в курсі про додаткові рейси.  

07

В результаті додаткових перевірок (після розміщення розкладу) маємо такий результат:

28.07 – з 19:30 до 20:35 – був відсутній транспортний засіб, хоча інтервал вказаний на оголошенні 11 хв. Перед цим один автобус з’їхав з лінії, не доїхавши до кінцевого пункту призначення.

29.07 – перший рейс о 6:59, хоча по договору і в тому ж самому оголошені вказаний перший рейс о 5:55 з інтервалом 11 хв. З 9 транспортних засобів, які працювали на лінії, оголошення було тільки в 4.

30.07 – останній рейс о 20:35.

Сказати, що нічого не змінилось буде неправильно, тому що не дивлячись на супротив перевізника, результат є. Але надалі потрібен чіткий контроль з боку контролюючих органів та пасажирів, та чіткий механізм покаранняв разі недотримання договірних умов і зобов’язань перед пасажирами.

Переконана, що коли в договори перевезення будуть внесені  конкретні зміни щодо умов роботи перевізника на маршруті, коли буде прописаний чіткий механізм контролю та покарання під час роботи перевізника, почнуться відбуватися зміни в якості обслуговування пасажирів. Над цим зараз і працюємо. Окрім цього, робота щодо вищевказаних дачних маршрутів продовжується, тому працюємо далі і тримаю вас в курсі. Прошу повідомляти про будь-які порушення.

Тетяна Романова,

депутат Деснянської районної у місті Чернігові ради08

 

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0 Характер обмежень
Ваш текст має бути більше, ніж 10 символів
правила та умови.
  • Гість - poezhang

    Chanel is constantly churning out new bags, many of them being new takes on classic bags for the house. The Chanel Boy Bag quickly turned into a staple for the replica handbags brand, with many opting for a version of the Boy Bag over the Classic Flap (I know I am more of a Boy Bag lover than Flap at the moment). While there is rendition after rendition, sometimes a new version stands out. Introduced for Chanel’s Metiers d’Art Paris in Rome 2016 collection, the chanel replica Boy Bag with Handle grabbed everyone's attention from the get-go. The Boy Bag has always had a a chain shoulder strap, that can be doubled to make the bag shorter if you choose, but this was the first time the top handle was added. I love the addition of the handle, it gives this bag a sophisticated touch but remains super cool and casual at the same time. I reached out to Chanel to see if the Boy Bag with Handle would be made a permanent part of the collection and were told that they do not have further information at this time if this bag will be offered in future collections. If you love this bag, it was bought in 3 sizes and currently available at Chanel boutiques worldwide. What do you think about the hermes outlet for handbags with Handle? Not loving the top handle, which seems too busy for a small bag, but I prefer my bags to be either hand-carry or shoulder/crossbody rather than a hybrid. Would probably look better carried with the strap hanging down but I still prefer the original design. I like the handle but I especially appreciate the corresponding chain detailing on the edge of the front flap that matches the chain embellishment on the mulberry replica handbags handle. It makes it look "tough". (Well, as tough as a Chanel® bag can look, I guess!) I'm a man and this new, be-handled Boy Bag is almost masculine enough that I could carry it without too many sideways glances!

    Подобається 0 Короткий URL: